یک مجموعه‌ی تجارتی، فرهنگی و تفریحی ویژه‌ی بانوان زیر نام «باغ فامیلی»، با هزینه‌ی ۵۶ میلیون افغانی در بامیان ساخته می‌شود.

سنگ ‌تهداب این مجموعه، دوشنبه، ۱۵ جوزا، در دشت «عیسا‌خان»، از مربوطات مرکز بامیان، گذاشته شد.

هزینه‌ی ساخت این مجموعه‌ی تجارتی، فرهنگی و تفریحی، با پشتیبانی مالی دفتر کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان ((UNHCR، تأمین می‌شود.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

دفتر رسانه‌های والی بامیان، در خبرنامه‌ای نوشته است که این مجموعه، شامل یک مرکز آموزش‌های فنی حرفه‌ای، بازارچه‌ای با داشتن ۲۰ دکان، محیط سبز و تفریح‌گاه ویژه‌‌ی بانوان و کودکان، رستورانت و امکانات رفاهی مجهز با سیستم عصری آب و برق، می‌شود.

در همین حال، عبدالله سرحدی، والی بامیان، با قدردانی از کمک‌های دفتر کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، گفته که اکنون، زمینه برای انجام خدمات انسان‌دوستانه در این ولایت، فراهم است.

او افزوده است: «همه‌ی مؤسسه‌های داخلی و بین‌المللی، می‌توانند با اطمینان کامل و با حفظ بی‌طرفی و عدم جانب‌داری از تعلقات قومی و سمتی، پروژه‌های انکشافی و زیربنایی شان را تطبیق کنند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

والی بامیان، با استقبال از ساخت مجموعه‌ی تجارتی، فرهنگی و تفریحی ویژه‌ی بانوان، تأکید کرده که در دو سال پسین، تجارت زنان در این ولایت، رشد خوبی داشته است و با گشایش این مجموعه، کسب‌وکار و توان‌مندی‌های حرفه‌ای و صنعتی شان بیش‌تر رشد خواهد کرد و می‌تواند در ارتقای ظرفیت زنان تجارت‌پیشه، کمک کند.

از سویی هم، یومیکو تاکاشیما، معاون اول کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، گفته است: «جای خوشی است که امروز، بانوان افغانستان در کنار مردان ایستاده اند و ما شاهد تطبیق چنین پروژه‌ی حیاتی برای رشد و حمایت/پشتیبانی زنان هستیم.»

او افزوده است که کار ساخت مجموعه‌ی تجارتی، فرهنگی و تفریحی ویژه‌ی بانوان، تا پایان سال ۲۰۲۳، به پایان خواهد رسید.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: