غلام‌نبی، یکی از میوه‌فروشان شهر هرات است. او می‌گوید، «شهر ما، خانۀ ماست» و پاک‌نگه‌داشتن آن مسئولیت همۀ شهروندان و مسئولان است. غلام‌نبی که به تازه‌گی مالیۀ دکان میوه‌فروشی‌اش را به ادارۀ شهرداری هرات پرداخت کرده است، از مسئولان این اداره انتظار دارد تا پول جمع‌آوری‌شده را به‌طور منظم برای خدمات شهری به مصرف برسانند.

او می‌گوید، «پولی که جمع‌آوری می‌شود، به وقت معین و منظم به‌کار برده شود تا شهر پاک و نظیف داشته باشیم. وقتی که پول جمع‌آوری می‌شود منظم است. باید مسئولان به این کار جدی برخورد کنند و در پاکی شهر کوشا باشند.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

از سویی هم، شماری از باشنده‌گان هرات از مسئولان ادارۀ شهرداری این ولایت می‌خواهند که پول جمع‌آوری‌شده را برای بازسازی نقاط آسیب‌پذیر این شهر پیش از فرارسیدن زمان سیلاب‌ها به مصرف برسانند و هم‌چنان در پاکی و نظافت شهر توجه کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، شرف‌الدین مخلص، شهردار هرات می‌گوید که آنان در یک‌ونیم ماه گذشته بیش از ۱۴ میلیون افغانی عاید ‌به‌دست آورده‌ که بیش‌تر آن را از صفایی خانه‌ها، جریمۀ ساخت ساختمان‌های خودسر و جوازنامه‌های کسبه‌کاران جمع‌آوری کرده‌اند.

مسئولان ادارۀ شهرداری هرات می‌افزایند که آنان از پول به‌دست‌آمده برای تنظم امور شهری و عرضۀ خدمات بهتر به باشنده‌گان این ولایت استفاده می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: