حکومت سرپرست افغانستان، در واکنش به حمله‌های امریکا و بریتانیا بر حوثی‌های یمن، با پخش اعلامیه‌ای این حمله‌ها را به ‌شدت محکوم کرده و خواستار پایان‌دادن فوری به آن و یافتن راه‌حل دائمی برای مسئله‌ی فلسطین شده است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی حکومت سرپرست، در اعلامیه‌ای که امروز (شنبه، ۲۳ جدی) پخش کرده، این حمله‌ها را «نقض آشکار اصول بین‌المللی و پیچیده‌ساختن بحران در منطقه» دانسته است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

در اعلامیه نوشته شده است: «امارت اسلامی افغانستان بمباردمان کشور یمن از سوی امریکا و بریتانیا را به شدیدترین الفاظ محکوم می‌کند. ما این بمباردمان را نقض آشکار اصول بین‌المللی و پیچیده‌ساختن بحران در منطقه می‌دانیم که عملاً امنیت و ثبات خاورمیانه و تمام کشورهای منطقه را به خطر جدی مواجه ساخته است.»

در اعلامیه آمده که جلوگیری‌نکردن از حمله‌های اسرائیل در غزه و «فقدان اقدامات مؤثر» در این زمینه، سبب سرایت جنگ به کشورهای دیگر و منطقه شده است.

امارت اسلامی در این اعلامیه تأکید کرده است: «امارت اسلامی افغانستان از کشورهای مسلمان می‌خواهد که از فلسطین و سایر کشورهای مسلمان حمایت کنند و در این شرایط حساس، اختلافات کوچک را کنار بگذارند و به عنوان یک امت در قبال مظلومان، مکلفیت خویش را ادا کنند.»

در ۱۱ جنوری نیروهای زیر فرماندهی مرکزی ارتش امریکا با هم‌آهنگی بریتانیا و پشتیبانی استرالیا، کانادا، هالند و بحرین، حمله‌های مشترکی را به اهداف حوثی‌ها انجام دادند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

شبکه‌ی تلویزیونی «المسیره» که وابسته به حوثی‌ها است، نیز گزارش داد که امریکا و بریتانیا صنعا، پایتخت یمن را هدف حمله‌هایی قرار داده‌ اند.

این حمله‌ها نگرانی‌ها در باره‌ی گسترش دامنه‌ی جنگ در خاورمیانه را تشدید کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: