آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، حملات گستردۀ نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی را بر مناطقی در یمن که در کنترل گروه حوثی‌هاست، محکوم کرد.

بربنیاد گزارش‌ها، ده‌ها تن به‌شمول غیرنظامیان روز گذشته در نتیجۀ حملات نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی بر یک زندان در یمن کشته و زخمی شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

سازمان ملل با پخش بیانیه‌یی گفته که حمله به غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی، بر اساس قوانین بین‌المللی ممنوع است. دبیرکل سازمان ملل خواستار تحقیقات مؤثر و فوری دربارۀ این حملات شده است.

در همین حال، شورای امنیت سازمان ملل نیز این حملات را محکوم کرده و آن را «غیرقابل قبول» خوانده بود.

وزارت خارجۀ ایالات متحدۀ آمریکا نیز خواهان پایان خشونت‌ها و حملات در یمن شده و گفته است که ادامۀ این حملات سبب وقوع بحران انسانی در یمن خواهد شد.

تاکنون گزارش‌های متفاوتی دربارۀ شمار تلفات در این حملات پخش شده است. کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ، شمار کشته‌شده‌گان و زخمی‌ها را بیش از ۱۰۰ تن اعلام کرده است. اما سازمان داکتران بدون مرز می‌گوید که شمار قربانیان این حملات، بیش از ۸۰ تن است. سازمان نجات کودکان، کشته‌شدن سه کودک را نیز در این حملات تأیید کرده است.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی از سال ۲۰۱۵ میلادی به این‌سو با شورشیان حوثی در یمن می‌جنگد. این جنگ تاکنون سبب کشته‌شدن ده‌ها هزار و آواره‌گی میلیون‌ها تن در یمن شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: