Asset 1SWN

حملۀ هوایی اسرائیل به سوریه؛ ۱۶ تن از نیروهای سپاه پاسداران و حزب‌الله لبنان کشته شدند

F15

دیده‌بان حقوق بشر سوریه که در لندن مستقر است می‌گوید که در حملۀ هوایی شبانۀ اسرائیل به انبارهای مهمات و مواضع نظامی در شرق سوریه دست‌کم ۷ سرباز سوری و ۱۶ تن از نیروهای سپاه پاسداران ایران، حزب‌الله لبنان و تیپ فاطمیون کشته شده‌اند. هم‌چنان گفته می‌شود ۲۸ تن دیگر در این حمله‌ها زخمی شده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه کشته‌شدن ۲۳ نظامی در این حمله‌ها را تأیید کرده و گزارش داده که شناسایی کشته‌شده‌گان با دشواری انجام شده است.

خبرگزاری رسمی سوریه یا سانا حمله‌های جنگنده‌های اسرائیلی به مناطقی در دیرالزور و ابوکمال در شرق سوریه و نزدیکی مرز عراق را تأیید کرده؛ اما جزئیات بیش‌تری ارائه نکرده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه در لندن گزارش داده است که جنگنده‌های اسرائیلی دست‌کم ۱۸ بار اهداف خود را بمباران کرده‌اند.

اسرائیل از سال ۲۰۱۱ با آغاز درگیری‌ها در سوریه صدها بار مواضعی را در سوریه هدف قرار داده؛ اما معمولا به طور علنی مسئولیت این حمله‌ها را برعهده نگرفته است.

هدف بسیاری از این حمله‌ها مرتبط با سپاه پاسداران یا شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران بوده‌؛ اما نیروهای نظامی ایران به این حمله‌ها پاسخی نداده‌اند.

ایران در جنگ داخلی سوریه از حکومت بشار اسد، رئیس‌جمهور این کشور حمایت می‌کرد، اما اسرائیل حضور نظامی ایران در سوریه را تهدید استراتژیک برای خود می‌داند.

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام