جسدهای ۱۸ پناه‌جو در یک کامیون در بلغارستان کشف شده است. پلیس بلغارستان بر این باور است که بیش‌تر این افراد شهروندان افغانستان هستند و قرار بوده به طور غیرقانونی به صربستان سفر کنند.

رسانه‌های بلغارستانی، گزارش داده که مقام‌های پلیس این کشور جسدهای این افراد را روز جمعه، ۲۸ دلو، در حومه‌های شهر صوفیه، پایتخت بلغارستان یافته اند.

به گفته‌‌ی پلیس بلغارستان، یک باشنده‌ی محل آنان را از توقف یک کامیون رهاشده در ۲۰ کیلومتری منطقه‌ی لوکورسکو، واقع در حومه‌های شهر صوفیه باخبر کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

معلومات نخستین پلیس بلغارستان نشان می‌دهد که دست‌کم ۵۲ تن به گونه‌ی غیرقانونی در زیر چوب‌هایی که توسط این کامیون منتقل می‌شد، پنهان شده بودند.

گفته شده است که این افراد به دلیل فضای محدود برای تنفس، ۱۲ ساعت پیش از یافت‌شدن خفه شده‌ بودند. در گزارش تأکید شده است که این افراد چند روزی نیز هیچ غذایی نخورده بودند.

در میان قربانیان، یک کودک شش یا هفت ساله نیز حضور دارد. بر اساس آمارها، این رویداد مرگ‌بارترین رویداد مهاجرتی در تاریخ بلغارستان است.

رییس سرویس تحقیقات ملی بلغارستان، گفته است که جسدهای این پناه‌جویان هنگامی یافت شد که یخ‌ زده بودند.

هم‌زمان با این، پلیس بلغارستان ۳۴ پناه‌جوی دیگر از جمله پنج کودک را که وضعیت‌ شان وخیم بود، به شفاخانه انتقال داده‌ است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

گفته شده است که این افراد چند روز پیش با استفاده از زینه و عبور از حصار مرزی، از خاک ترکیه وارد آن کشور شده‌ اند.

پلیس بلغارستان گفته که در پیوند به این رویداد چهار تن را بازداشت کرده‌ است. افراد بازداشت‌شده پیش از این نیز، به قاچاق انسان متهم شده بودند.

بلغارستان مسیری است که پناه‌جویان از خاورمیانه و افغانستان برای ورود به اروپای غربی از آن استفاده می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: