دفتر رسانه‌های والی بامیان با پخش خبرنامه‌‌یی گفته است که اداره‌های دولتی و نهادهای خصوصی از کارکرد و دستاوردهای شش ماه کاری‌شان در یک نشست خبری با حضور رسانه‌های دولتی (رادیو تلویزیون ملی و خبرگزاری باختر) به عبدالله سرحدی، والی این ولایت گزارش داده‌اند.

طبق خبرنامه، این گزارش‌دهی در غیاب نماینده‌گان مردم، خبرنگاران و رسانه‌های آزاد انجام شده است. براساس خبرنامۀ دفتر رسانه‌های والی بامیان، سکتورهای حکومت‌داری، امنیت، مصونیت اجتماعی، صحت و معارف در شش ماه پس از روی‌کارآمدن دوبارۀ امارت اسلامی در این ولایت با مشکل جدی روبه‌رو نبوده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در توضیح فعالیت این سکتورها آمده است که اداره‌های دولتی به‌شمول اداره‌های عدلی و قضایی برای عرضهٔ خدمات و رسیده‌گی به مشکلات به‌روی مراجعه‌کننده‌گان باز است، در سراسر بامیان در شش ماه گذشته مشکل امنیتی وجود نداشته، کمک‌های سازمان‌های امدادرسان به‌طور عادلانه به باشنده‌گان این ولایت توزیع شدند، مرکزهای آموزشی به‌روی دانش‌آموزان دختر و پسر باز است و شفاخانه‌ها و مرکزهای صحی نیز به‌طور عادی به باشنده‌گان بامیان خدمات عرضه کرده است.

بر بنیاد خبرنامه، در بخش انکشاف دهات ۴۶ پروژه شامل ۳۰ حلقه چاه آب آشامیدنی، ۹ پروژۀ حفظ‌الصحه، ۵ پروژۀ آب‌رسانی و ۲ پروژۀ آب‌یاری در مرکز و ولسوالی‌های بامیان در شش ماه گذشته ساخته شده‌اند. خبرنامه افزوده است که کار ساخت ۲۸۵ پروژۀ برنامۀ میثاق شهروندی شامل ۱۱۸ پروژۀ انرژی خورشیدی، ۱۴۲ پروژۀ آب‌رسانی و ۲۵ پروژۀ آب‌یاری که در جریان تحولات در مرکز و ولسوالی‌های بامیان متوقف شده‌ است، به‌زودی از سرگرفته می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در خبرنامۀ دفتر رسانه‌های والی بامیان آمده است که در شش ماه گذشته ادارۀ مستوفیت این ولایت ۶۶ میلیون و ۷۸۶ هزار و ۵۸۳ افغانی عایدی داشته است. به نقل از خبرنامه، در شش ماه گذشته از استخراج معدن‌های زغال سنگ روستاهای «دوآب میخ‌زرین و آشپشته»ی ولسوالی کهمرد بامیان، ۷۶ میلیون افغانی عایدی به حساب وزارت معادن و پترولیم جمع‌آوری شده است. بر این اساس، ادارۀ محلی بامیان در شش ماه گذشته ۱۶۲ میلیون و ۲۱۸ هزار و ۷۸۹ افغانی عایدی جمع‌آوری کرده است.

عبدالله سرحدی، والی بامیان، در پایان نشست گزارش‌دهی با تقدیر از ارائۀ گزارش مسئولان محلی این ولایت وعده سپرده است که به‌زودی کار انتقال لین برق دوشی_بامیان را از سر می‌گیرند و به بهره‌برداری می‌سپارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: