مسئولان اداره‌ی ملی غذا و داروی افغانستان، می‌گویند که فعالیت رسمی نمایندگی این اداره به منظور پیش‌گیری از واردات داروهای بی‌کیفیت و تاریخ‌گذشته و نظارت از بازار، در بلخ آغاز شده است.

عبدالباری عمر، سرپرست اداره‌ی ملی غذا و دارو، روز دوشنبه، ۳ ثور، دست‌رسی به داروی باکیفیت را از حقوق شهروندان عنوان می‌کند و می‌گوید که نمایندگی این اداره به منظور نظارت از چگونگی عرضه‌ی غذا و دارو و کیفیت آن، آغاز به فعالیت کرده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، مقام‌های محلی بلخ، از آغاز فعالیت نمایندگی اداره‌ی ملی غذا و داروی افغانستان در این ولایت استقبال می‌کنند و بر افزایش تولیدات داخلی در راستای صنعت دارویی تأکید دارند.

محمدیوسف وفا، والی بلخ، خواستار سرمایه‌گذاری در بخش صنعت داروسازی شده، می‌گوید: «بازرگانان به گونه‌ی جمعی در تولید ادویه سرمایه‌گذاری کنند تا جلو واردات داروهای بی‌کیفیت و تاریخ‌گذشته گرفته شود.»

با این حال، سرپرست اداره‌ی ملی غذا و دارو، از تلاش‌ها برای پشتیبانی از کارخانه‌های تولیدی دارو در کشور سخن می‌زند و می‌گوید که هم‌اکنون ۶۷ کارخانه‌ی تولیدی در کشور فعالیت دارند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

عبدالباری عمر، هم‌چنان می‌گوید که هم‌اکنون نزدیک به یک میلیارد دالر مصارف داروی افغانستان است که ۲۵ درصد آن از تولیدات دخلی فراهم می‌شود.

با این همه، شماری از پزشکان و مسئولان در اتحادیه‌ی دارویی شمال افغانستان، نیز با ابراز خوش‌بینی نسبت به فعال‌سازی این اداره در بلخ، می‌گویند که پس از این از راه‌کارهای این اداره پیروی خواهند کرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: