امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری در یادداشتی در صفحۀ فیس‌بوکش نگاشته است که «طالبان داعشی» در یک پیام کتبی به آنان هشدار داده‌اند اگر کسی از زندانیان‌شان اعدام شد، کابل را به کشتارگاه شیعه تبدیل خواهند کرد. او گفته است طالبان داعشی در عین‌ زمان گفته‌اند که افراد ربوده‌شده را سر خواهند برید.

معاون نخست ریاست‌جمهوری گفته که به ریاست امنیت ملی کابل هدایت داده است تمام طالبان داعشی که در پنجۀ قانون هستند، به شبکه‌های خود پیام بدهند که دولت همه شجرۀ آن‌ها را می‌شناسد.

او نگاشته است: «این‌که تا اکنون مهار نشده‌اند، بحث علیحده است که رابطۀ مستقیم به قابلیت‌ها و توانایی ما دارد. طالبان داعشی بدانند که هیچ تهدید مانع این‌که ما چهرۀ این آدم‌کشان را همه‌روزه به ملت خود معرفی کنیم، نخواهد شد. هیچ تهدید.»

آقای صالح افزوده است یک‌بار دیگر از قوۀ قضاییۀ کشور می‌خواهد که طالبان داعشی را محاکمۀ علنی کند و محکمۀ کسانی که پیش از این بازداشت شده بودند، تسریع شود. او گفته است که این مبارزه با پنهان‌کاری نتیجۀ مطلوب نمی‌دهد.

شاه‌حسین مرتضوی، مشاور امور فرهنگی ریاست‌جمهوری در واکنش به این یادداشت فیس‌بوکی امرالله صالح، در یادداشتی در صفحۀ فیس‌بوکش زیر عنوان «شیعه‌هراسی ممنوع!» نگاشته است که داعش و طالبان، دشمن بشریت و افغانستان اند.

او گفته است که ما نباید در اطلاع‌رسانی به شیعه‌هراسی دامن بزنیم و نوع و شیوۀ اطلاع‌رسانی ما باید مسلکی شود و به جنگ روانی دشمن کمک نکند.

محمد محقق، رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان و شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی نیز در پیوند به این یادداشت معاون نخست ریاست‌جمهوری واکنش‌های تند نشان داده‌اند. آقای صالح اما هنوز در پیوند به این واکنش‌ها ابراز نظری نکرده است.

امرالله صالح در رابطه به حمله‌های موشکی امروز بر بخش‌هایی از پایتخت چنین نگاشته است: «در جریان جلسۀ امروز خبر انداخت راکت از ساحۀ لب جر به اطلاع من رسانیده شد. هنوز قاطع حکم کرده نمی‌توانم؛ اما گفته شد که یک هم‌وطن ما شهید و یک خانم زخمی است. این لکۀ ناکامی در برابر تروریستان را از روی دولت پاک خواهیم کرد.»

معاون نخست رئیس‌جمهور افزوده است با آن‌که این ناکامی‌شان را می‌پذیرند؛ اما در عین حال از زحمت و فداکاری منسوبان سحرخیز نهادهای امنیتی که هر لحظه زنده‌گی خود را به‌خاطر همۀ شهروندان کشور در کف دارند، غافل نیستند و در کنارشان ایستاده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: