نمایندگی فروش گوشت کشتارگاه‌های دولتی در کابل گشایش یافت. مسئولان در وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، امروز (چهارشنبه، ۱۳ جدی) در یک نشست خبری می‌گویند که بخش خصوصی وعده داده است تا ۵۰ میلیون دالر را در بخش کشتارگاه‌های حیوانی سرمایه‌گذاری کند و گشایش نمایندگی فروش گوشت کشتارگاه‌های دولتی بخشی از آن است.

خورشید احمد، رییس دفتر سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، می‌گوید که نمایندگی فروش گوشت کشتارگاه‌های دولتی می‌تواند در ۲۴ ساعت ۱۰ تُن گوشت به مشتریان ارائه کند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

او می‌افزاید: «بخش خصوصی ۵۰ میلیون دالر در بخش کشتارگاه‌های حیوانی سرمایه‌گذاری کرده و ساخت چند نمایندگی فروش گوشت کشتارگاه‌های حیوانی دولتی نیز شامل آن است. ساخت این نمایندگی ۳۰ هزار دالر هزینه برداشته است.»

در همین حال، شماری از باشندگان کابل، می‌گویند که از این پس می‌توانند گوشت باکیفیت و بهداشتی را از این نمایندگی تهیه کنند.

شیراحمد، باشنده‌ی شهر کابل، می‌گوید: «خوبی که دارد، گوشت آن صحی و پاک است. در جای درست قصابی و به مردم عرضه می‌شود.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

امان، دیگر باشنده‌ی شهر کابل، نیز می‌گوید: «این حیوانات در مسلخ معاینه و بعد در آن جا ذبح می‌شود. گوشت‌های دیگر از مسلخ آورده نمی‌شود و صحی نیست.»

به گفته‌ی مسئولان وزارت زراعت، هم‌اکنون دو کشتارگاه دولتی در پایتخت فعالیت می‌کند و به زودی چندین کشتارگاه دیگر نیز در شهر کابل ساخته خواهد شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: