مقام‌های محلی بامیان امروز در یک نشست خبری در این ولایت می‌گویند که از یک هفته به این‌سو در نتیجۀ جنگ روانی گروه طالبان، شماری از نیروهای امنیتی در خط نخست نبرد در ساحۀ «باغک» ولسوالی شیبر بامیان دچار مشکل شده‌اند و این جنگ سبب نگرانی جدی باشنده‌گان مرکز این ولایت نیز شده است.

سیدانور رحمتی، والی بامیان دربارۀ نوعیت این مشکل جزئیات نمی‌دهد، اما تأیید می‌کند که شماری از نیروهای امنیتی در ساحۀ «باغک» ولسوالی شیبر در نتیجۀ جنگ‌ روانی طالبان دچار مشکل شده‌اند. به گفتۀ او، این نیروها کم‌بود مهمات و مواد غذایی نداشته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

والی بامیان می‌افزاید که شماری از باشنده‌گان مرکز بامیان نیز در نتیجۀ جنگ‌ سرد طالبان به ولسوالی‌های این ولایت آواره شده‌اند.

والی بامیان می‌افزاید که شماری از باشنده‌گان مرکز بامیان نیز در نتیجۀ جنگ‌ سرد طالبان به ولسوالی‌های این ولایت آواره شده‌اند.

با این حال، یک منبع امنیتی که نخواست هویتش فاش شود، به سلام‌وطندار می‌گوید که حدود ۴۵ نیروی امنیتی در یک پاسگاه در ساحۀ «باغک» ولسوالی شیبر، پس از چهار شبانه‌روز مقاومت و با نرسیدن مهمات و مواد غذایی، سرانجام توسط جنگ‌جویان طالبان اسیر شده‌اند. به گفتۀ منبع، شماری از نیروهای امنیتی که توسط جنگ‌جویان طالبان اسیر شده، زخمی‌اند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی نظامی طالبان نیز در توییترش ادعا کرده که چهار پاسگاه امنیتی در ساحۀ «باغک» ولایت بامیان از سوی افراد این گروه تصرف شده است و ۳۰ نیروی امنیتی نیز با ۳۴ میل سلاح به آنان پیوسته‌اند.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

والی بامیان دربارۀ رد یا تأیید ادعای سخنگوی طالبان چیزی نمی‌گوید، اما می‌افزاید که شمار بسیاری از باشنده‌گان ولسوالی‌های این ولایت علیه طالبان مسلح شده که به‌زودی در مرکز بامیان تجمع خواهند کرد.

والی بامیان می‌گوید که شمار بسیاری از باشنده‌گان ولسوالی‌های این ولایت علیه طالبان مسلح شده که به‌زودی در مرکز بامیان تجمع خواهند کرد.

مقام‌های محلی بامیان از منظوری دو تولی ارتش محلی در مرکز بامیان و ولسوالی یکاولنگ نمبر ۲ این ولایت نیز خبر می‌دهند.

افزایش درگیری‌ها میان جنگ‌جویان طالبان و نیروهای امنیتی در ساحۀ «باغک» ولسوالی شیبر و سقوط ولسوالی‌های سرخ‌پارسا و شیخ‌علی ولایت پروان به‌دست جنگ‌جویان این گروه، سبب نگرانی جدی باشنده‌گان مرکز بامیان شده است که از سه روز به این‌سو صدها خانواده شب‌هنگام خانه و دارایی‌شان را رها کرده و به ولسوالی‌های بامیان و شماری هم به کوه بابا آواره شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: