مسئولان شرکت برق‌رسانی افغانستان (برشنا) در بغلان، در مکتوبی آب‌بازی در نهر بند دوم شهر پلخمری، مرکز این ولایت را، برای پیش‌گیری از غرق‌شدن باشندگان این شهر در آب، قطع‌شدن جریان آب و پرچوی‌های پی‌درپی برق، ممنوع کرده اند.

دلیل منع‌شدن مردم به آب‌بازی در نهر بند دوم شهرپلخمری، در مکتوبی که به دست‌رس سلام‌وطندار قرار گرفته، چنین آمده است: «هم‌شهریان محترم پلخمری، علی‌الخصوص اطفال، نوجوانان و جوانان همه‌روزه در این نهر آب‌بازی می‌کنند که متأسفانه همیشه وقت شاهد به‌شهادت‌رسیدن هم‌شهریان عزیز ناشی از غرق‌شدن در نهر متذکره می‌باشیم که از یک طرف چنین حوادث دل‌خراش و ناگوار خانواده‌های محترم را ماتم‌زده و عزادار ساخته و از جانبی دیگر پرچوی‌های پی‌هم برق به منظور قطع‌شدن جریان آب به کانال، خساره‌ی هنگفت مالی را به پیکر اقتصاد کشور وارد می‌سازد و از طرفی هم یک تعداد از باشنده‌های دو طرف کانال بند دو به شمول موترشویی‌ها با انداختن کثافات خویش به داخل نهر جرم و جنایت نابخشودنی را از دیدگاه شرع شریف و حفظ محیط زیستی و اجتماعی مرتکب می‌شوند که باید جلو آب‌بازی و انداختن کثافات به داخل نهر به گونه‌ی جدی گرفته شود.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، شماری از باشندگان شهر پلخمری که در حال آب‌بازی‌کردن در نهر بند دوم این شهر هستند، به سلام‌وطندار می‌گویند که هوا بسیار گرم شده است و آنان توانایی حمام‌کردن در حمام را ندارند و مجبور اند آب‌بازی کنند.

آنان، از دیگر باشندگان شهر پلخمری، می‌خواهند که اگر آب‌بازی را بلد نیستند، به نهر بند دوم برای آب‌بازی نیایند تا غرق نشوند و این کار شان سبب منع‌شدن دیگران از آب‌بازی نشود.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

فرزام، باشنده‌ی شهر پلخمری که در حال آب‌بازی در نهر بند دوم شهر پلخمری است، می‌گوید‌: «فعلاً در پیش نهر بند دو هستم، آب‌بازی دارم. گفتنی من همین است کسی که آب‌بازی را یاد ندارد، هیچ وقت آب‌بازی نکند و نزدیک نهر نیاید. بسیار هوا گرم است، آب‌‌بازی هم که نکنیم، نمی‌شود دیگر.»

نهر بند دوم شهر پلخمری، از جمله‌ی بزرگ‌ترین نهرها در بغلان به شمار می‌رود که سالانه شماری از باشندگان این ولایت به دلیل بلدنبودن آب‌بازی، در آن غرق می‌شوند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: