مسئولان در دادگاه عالی افغانستان/ستره محکمه‌ی افغانستان، روز سه‌شنبه، ۳۱ اسد، در برنامه‌ی حساب‌دهی دولت به ملت می‌گویند که اکنون ۴۳ هزار و ۶۳۰ پرونده در «محاکم سه‌گانه» در حال بررسی است.

آن‌ها، می‌‌افزایند که در یک سال گذشته، ۱۲۰ هزار و ۹۵ پرونده در مرحله‌ی ابتداییه، ۲۲ هزار و ۹۱۴ پرونده در مرحله‌ی استیناف و نیز شش هزار و ۲۱۰ پرونده در مرحله‌ی تمیز که مجموع آن ۱۴۹ هزار و ۲۱۹ پرونده می‌شود، حل‌وفصل شده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

عبدالمالک حقانی، معاون اداری دادگاه عالی افغانستان، می‌گوید: «به تعداد ۱۲۰ هزار و ۹۵ پرونده در مرحله‌ی ابتداییه، ۲۲ هزار و ۹۱۴ پرونده در مرحله‌ی استیناف و نیز شش هزار و ۲۱۰ پرونده در مرحله‌ی تمیز که مجموع آن ۱۴۹ هزار و ۲۱۹ پرونده می‌شود، حل‌وفصل شده است.»

در همین حال، مسئولان در دادگاه عالی افغانستان، با تأکید بر تأمین حقوق زنان، می‌گویند که در یک سال گذشته، ۲۸۷۴ پرونده‌ی حقوق زنان در دادگاه عالی حل شده است.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

عبدالرحیم راشد، مسئول روابط خارجی و مطبوعات دادگاه عالی، می‌گوید: «امارت اسلامی برای تأمین حقوق زنان در چوکات شریعت اسلامی، اطمینان می‌دهد و نیز در یک سال گذشته ۲۸۷۴ پرونده‌ی حقوق زنان در دادگاه عالی حل شده است.»

با این همه، مسئولان در دادگاه عالی افغانستان، می‌افزایند که در یک سال گذشته، ۱۶۰ هزار و ۸۴۲ وثیقه‌ی گونه‌گون را اجرا کرده اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: