منبعی در دایکندی به سلام‌وطندار تأیید می‌کند که یک فرد مخالف امارت اسلامی به‌نام «محمد زابلی» که دو روز پیش از سوی نیروهای امارت اسلامی در ولسوالی ناوه‌‌میش این ولایت بازداشت شده بود، در زندان این ولسوالی جان باخته است.

این منبع می‌گوید که زابلی دو روز پیش در ساحۀ «نی‌قلعه»ی این ولسوالی پس از درگیری با نیروهای امارت اسلامی بازداشت و زندانی شد. منبع می‌افزاید: «هرچند مرگ زابلی مشکوک است، اما احتمال می‌رود که او در نتیجۀ شکنجۀ نیروهای امارت اسلامی در زندان جان باخته است.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سویی هم، غلام‌علی جاوید، سخنگوی فرماندهی امنیۀ دایکندی، به سلام‌وطندار می‌گوید که فردی به‌نام «محمد زابلی»، از مخالفان حکومت امارت اسلامی و «یاغی» بود.

به گفتۀ او، مسئولان محلی ولسوالی ناوه‌میش چندین بار این فرد را برای گفت‌وگو به ادارۀ فرماندهی امنیۀ این ولسوالی خواسته بودند؛ اما او پیشنهاد گفت‌وگو را رد کرده بود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

سخنگوی فرماندهی امنیۀ دایکندی می‌افزاید: «دو روز پیش نیروهای امنیتی ولسوالی ناوه‌میش برای بازداشت محمد زابلی به ساحۀ نی‌قلعۀ این ولسوالی رفته بودند که پس از نیم ساعت درگیری بالاخره او را بازداشت کردند.»

غلام‌علی جاوید می‌گوید محمد زابلی روز گذشته در زندان وانمود کرد که بیمار است و مسئولان برای درمانش پزشک آوردند، اما او پس از رفتن پزشک خود را با پیپ سیروم حلق‌آویز کرده و جان باخته است. او شکنجه‌شدن محمد زابلی را در زندان رد کرده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: