صندوق پشتیبانی از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف)، توقف کار زنان در مؤسسه‌های غیردولتی داخلی و خارجی در افغانستان را، به شدت محکوم کرده است.

جورج لاریا ادیجی، مدیر منطقه‌ای یونیسف در جنوب آسیا، بامداد امروز (یک‌شنبه، ۴ جدی) در رشته‌تویتی نوشته که این مورد «آخرین عقب‌گرد فاحش» امارت اسلامی از حقوق زنان و دختران است.

او تأکید کرده است که این تصمیم امارت اسلامی پیامدهای گسترده‌ای در بخش ارائه‌ی خدمات بهداشتی، تغذیه و آموزش برای کودکان خواهد داشت.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

مدیر منطقه‌ای یونیسف در جنوب آسیا، از امارت اسلامی خواسته است که تصمیمش برای توقف کار زنان در مؤسسه‌های غیردولتی داخلی و خارجی را، فوری لغو کند.

این در حالی است که وزارت اقتصاد، ناوقت روز گذشته با پخش مکتوبی کار زنان در مؤسسه‌های غیردولتی داخلی و خارجی را متوقف کرد. در این مکتوب آمده که در این اواخر شکایت‌های جدی مبنی بر رعایت‌نکردن حجاب و دیگر قوانین و مقرره‌های امارت اسلامی از سوی زنان در مؤسسه‌‌های غیردولتی، به ملاحظه رسیده است.

وزارت اقتصاد در این مکتوب افزوده است که به منظور رفع مسئولیت خود، به تمام مؤسسه‌های غیردولتی داخلی و خارجی هدایت می‌دهد که کار تمام کارمندان زن را تا اطلاع بعدی متوقف کنند. این وزارت هشدار داده است که در صورت تعلل در اجرای این دستور، جواز مؤسسه‌ی متخلف لغو خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

تصمیم امارت اسلامی مبنی بر توقف کار زنان در مؤسسه‌های غیردولتی، واکنش‌های داخلی و خارجی را به هم‌راه داشته است.

گفتنی است که امارت اسلامی پس از روی‌کارآمدن دوباره در بیش‌تر از یک سال گذشته، زنان را از کار در اداره‌های دولتی هم محروم کرده‌ است. این حکومت به تازگی تحصیل دانش‌جویان دختر در دانش‌گاه‌های کشور را نیز، تا اطلاع بعدی تعلیق کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: