در ادامه‌ی واکنش‌ها به تصمیم تازه‌ی امارت اسلامی مبنی بر توقف کار زنان‌ در مؤسسه‌های غیردولتی داخلی و خارجی در افغانستان، دفتر هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) به این تصمیم واکنش نشان داده و آن را نادیده‌گرفتن نقش حیاتی زنان دانسته است.

رامز الاکبروف، معاون نماینده‌ی ویژه‌‌ی دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان، شنبه‌شب، ۳ جدی، در تویتی نگرانی عمیقش را بابت این تصمیم امارت اسلامی ابراز کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

الاکبروف گفته که تصمیم تازه‌ی امارت اسلامی مبنی بر توقف کار زنان‌ در مؤسسه‌های غیردولتی داخلی و خارجی، نقض آشکار حقوق حیاتی زنان در تمام عرصه‌های زندگی است.

این در حالی است که وزارت اقتصاد، ناوقت روز گذشته با پخش مکتوبی کار زنان در مؤسسه‌های غیردولتی داخلی و خارجی را متوقف کرد. در این مکتوب آمده که در این اواخر شکایت‌های جدی مبنی بر رعایت‌نکردن حجاب و دیگر قوانین و مقرره‌های امارت اسلامی از سوی زنان در مؤسسه‌‌های غیردولتی، به ملاحظه رسیده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

وزارت اقتصاد در این مکتوب افزوده است که به منظور رفع مسئولیت خود، به تمام مؤسسه‌های غیردولتی داخلی و خارجی هدایت می‌دهد که کار تمام کارمندان زن را تا اطلاع بعدی متوقف کنند. این وزارت هشدار داده است که در صورت تعلل در اجرای این دستور، جواز مؤسسه‌ی متخلف لغو خواهد شد.

تصمیم امارت اسلامی مبنی بر توقف کار زنان در مؤسسه‌های غیردولتی، واکنش‌های داخلی و خارجی را به هم‌راه داشته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: