عبدالقهار بلخی، سخن‌گوی وزارت امور خارجه، شنبه‌شب، ۳۰ میزان، در رشته‌تویتی از دیدار ریچارد بنت، گزارش‌گر ویژه‌ی حقوق بشر سازمان ملل متحد برای افغانستان و هیئت همراهش در پایان سفرش به افغانستان با شیرمحمد عباس استانکزی، معین سیاسی وزارت امور خارجه، خبر داده است.

در باره‌ی زمان دقیق این نشست چیزی گفته نشده است. آقای بلخی نوشته که ریچارد بنت از وزارت امور خارجه به خاطر فراهم‌کردن تسهیلات سفر و «دست‌رسی آزاد آن‌ها به حقایق»، سپاس‌گزاری کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

شیرمحمد عباس استانکزی ضمن خوش‌آمدگویی، به ریچارد بنت گفته است: «مشکلات بشری از کشورهای همسایه‌ی ما تا اروپا، در سراسر جهان وجود دارد و افغانستان کشوری است که تازه پس از نیم‌ قرن از جنگ بیرون شده است.»

عکس: تویتر عبدالقهار بلخی

‏معین سیاسی وزارت امور خارجه، با اشاره به مشکلات دولت پیشین، افزوده است که در مقایسه با گذشته، میزان خودکشی و کشتار غیرقانونی زنان، آدم‌ربایی و شکنجه در زندان‌های کشور، به صفر رسیده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

عبدالقهار بلخی گفته که آقای استانکزی هم‌چنان از سازمان ملل متحد خواهان حل مشکلات اقتصادی، محدودیت‌های بانکی، درمان معتادان مواد مخدر و سایر مشکلات شده است.

این در حالی است که در هفته‌ها و ماه‌های پسین، شماری از زنان در ولایت‌های مختلف کشور به دلیل‌های نامعلومی خودکشی کرده‌ اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: