منابع محلی در غور، می‌گویند که زنی به نام سلیمه که چندی پیش با مردی به نام سراج‌الدین، از روستای «سیرزار» ولسوالی دولینه‌ی این ولایت، از خانه فرار کرده بود، خودکشی کرده است.

به گفته‌ی منبع، سلیمه، شب گذشته –چهارشنبه، ۲۰ میزان- پس از این که مسئولان امنیتی غور، او را با قید ضمانت به خانواده‌اش سپرده اند، خودکشی کرده است.

منبع می‌گوید که سراج‌الدین، دو شب پیش زمانی که از زندان امارت اسلامی فرار می‌کرده و به هشدارهای ایست نیروهای امنیتی گوش نمی‌دهد، با ضر گلوله از سوی آن‌ها کشته می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

در همین حال، عبدالرحمان بدری، سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی غور، به سلام‌وطندار می‌گوید که مسئولان ولسوالی دولینه، هفته‌ی گذشته، یک مرد و یک زن را به اتهام فرار از منزل بازداشت کرده بودند که به دلیل نبود زندان زنانه، شام گذشته آن زن با قید ضمانت به خانوده‌اش سپرده می‌شود.

به گفته آقای بدری، زن یادشده پس از تسلیمی به خانواده‌اش، خودکشی کرده است که در پیوند به این رویداد، برادر او بازداشت شده و زیر بازجویی قرار دارد.

به گفته‌ی مسئولان، سلیمه و سراج‌الدین هر دو همسر داشتند؛ اما همسران شان زیر سن قانونی قرار داشتند.

گفتنی است که در یک سال گذشته، میزان خودکشی در میان زنان افزایش یافته است.

خشونت‌های خانوادگی، محدودیت‌های اجتماعی و فقر که ناخوشی‌های روانی را به هم‌راه دارد، مهم‌ترین عامل‌های خودکشی زنان در افغانستان، گفته شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: