ضیااحمد تکل، معاون سخن‌گوی وزارت امور خارجه، در رشته‌تویتی اعلام کرده که شیرمحمد عباس استانکزی، معین سیاسی این وزارت با عصمت‌الله ارگاشف، نماینده‌ی ویژه‌ی اوزبیکستان برای افغانستان، امروز (شنبه، ۲۶ قوس) در باره‌ی مشکلات در انتقال برق وارداتی از این کشور تلفنی گفت‌وگو کرده است.

معاون سخن‌گوی وزارت امور خارجه، به نقل از استانکزی نوشته که کم‌بود برق وارداتی، مشکلاتی را در کابل و شماری از ولایت‌ها به بار آورده است. استانکزی از جانب اوزبیکستان خواسته که مقدار برق را به میزانی‌ که میان دو کشور توافق شده است، برساند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

به گفته‌ی معاون سخن‌گوی وزارت خارجه، نماینده‌ی ویژه‌ی اوزبیکستان برای افغانستان در این گفت‌وگوی تلفنی مشکل یادشده را پذیرفته و افزوده که با وزارت برق اوزبیکستان در این باره گفت‌وگو کرده است.

نماینده‌ی ویژه‌ی اوزبیکستان برای افغانستان، گفته است که مسئولان برق این کشور دلیل کاهش برق صادراتی به افغانستان را کم‌بود تولید برق در اوزبیکستان با فرارسیدن زمستان و نیز برخی مشکلات فنی خوانده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

عصمت‌الله ارگاشف تأکید کرده که مقدار برق صادراتی اوزبیکستان به افغانستان نسبتاً افزایش یافته است و تلاش می‌شود بیش‌تر شود.

لازم به یادآوری است که افغانستان به برق وارداتی از کشورهای همسایه‌اش متکی است. اخیراً برق وارداتی از اوزبیکستان به افغانستان به دلیل عارضه‌ی فنی قطع شده است و هم‌اکنون کابل و یازده ولایت دیگر با کم‌بود جدی برق روبه‌رو اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: