Asset 1SWN

در شبانه‌روز گذشته ۷ بیمار مبتلا به کرونا در کشور درگذشته‌اند

000_1PB8LZ_0

وزارت صحت اعلام کرده که در شبانه‌روز گذشته ۷ تن در پی ابتلا به کرونا در کشور درگذشته و ۸۰ مورد جدید ابتلا شناسایی شده‌اند.

این وزارت امروز (پنج‌شنبه، دوم دلو/بهمن) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۸۶۶ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند.

در گزارش وزارت صحت آمده است که در مدت یادشده ۱۲۸ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، روی‌دادهای جدید در ۱۴ ولایت کشور شناسایی شده‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز ۲۳۴ هزار و ۴۵۳ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۵۴ هزار و ۴۸۳ تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۳۷۰ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند. همین‌گونه ۴۶ هزار و ۸۸۷ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز، پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۹۷ میلیون و ۳۱۷ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۲ میلیون و ۸۳ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۶۹ میلیون و ۸۶۷ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۴۱۵ هزار مبتلا به کرونا جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام