Asset 1SWN

کرونا در افغانستان؛ در شبانه‌روز گذشته ۸ بیمار جان باخته‌اند

Corona7

وزارت صحت اعلام کرده که در شبانه‌روز گذشته ۸ تن در پی ابتلا به کرونا در کشور درگذشته و ۱۳۷ مورد جدید ابتلا شناسایی شده‌اند.

این وزارت امروز (سه‌شنبه، سی‌ام جدی/دی) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته دو هزار و ۹۷ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند.

در گزارش وزارت صحت آمده است که در مدت یادشده ۱۴۳ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، روی‌دادهای جدید در ۲۲ ولایت کشور شناسایی شده‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز ۲۳۰ هزار و ۲۰۲ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۵۴ هزار و ۲۷۸ تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۳۵۴ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند. همین‌گونه ۴۶ هزار و ۵۵۴ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز، پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۹۶ میلیون و ۵۲ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۲ میلیون و ۵۰ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۶۸ میلیون و ۷۱۸ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۴۰۸ هزار مبتلا به کرونا جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام