Asset 1SWN

سلام وطندار

آمار رسمی کرونا در افغانستان؛ ۳ مرگ و ۴۶ مورد ابتلا در شبانه‌روز گذشته

2020-08-25t000000z_502161141_mt1ltana000ewnigy_rtrmadp_3_afghanistan-asia-coronavirus-covid-19-isolation-mask-middle-east-pandemic-quarantine

وزارت صحت اعلام کرده که در شبانه‌روز گذشته ۳ تن در پی ابتلا به کرونا در کشور درگذشته و ۴۶ مورد جدید ابتلا شناسایی شده‌اند.

این وزارت امروز (شنبه، بیست‌وهفتم جدی/دی) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۳۴۱ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند.

در گزارش وزارت صحت آمده است که در مدت یادشده ۳۱ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، روی‌دادهای جدید در ۹ ولایت کشور شناسایی شده‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز ۲۲۴ هزار و ۶۷۲ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۵۳ هزار و ۹۸۱ تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۳۳۹ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند. همین‌گونه ۴۵ هزار و ۴۶۵ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز، پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۹۴ میلیون و ۳۷۶ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۲ میلیون و ۱۹ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۶۷ میلیون و ۴۰۳ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام