Asset 1SWN

کرونا در افغانستان؛ در شبانه‌روز گذشته ۱۴ تن درگذشته‌اند

5f46698654305

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۱۴ مبتلا به کرونا در کشور درگذشته و ۵۷ مورد جدید ابتلا به این ویروس شناسایی شده‌اند.

این وزارت امروز (پنج‌شنبه، بیست‌وپنجم جدی/دی) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۸۰۲ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند.

در گزارش وزارت صحت آمده است که در مدت یادشده ۲۹۵ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، روی‌دادهای جدید در ۱۵ ولایت کشور شناسایی شده‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز ۲۲۱ هزار و ۶۶۳ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۵۳ هزار و ۸۳۱ تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۳۲۸ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند. همین‌گونه ۴۵ هزار و ۱۰۵ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز، پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۹۲ میلیون و ۸۰۹ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از یک‌میلیون و ۹۸۷ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۶۶ میلیون و ۳۵۷ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام