Asset 1SWN

«کووید ۱۹»؛ در شبانه‌روز گذشته ۱۳ مبتلا جان داده و ۴۶ تن مبتلا شده‌اند

hayeri_icrc_coronacoverage_kabul_0002

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۱۳ مبتلا به کووید ۱۹ در کشور جان‌های‌شان را از دست داده و ۴۶ تن به تازه‌گی به این بیماری مبتلا شده‌اند.

این وزارت امروز (دو‌شنبه، بیست‌ودوم جدی/دی) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۸۸۶ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ آزمایش داده‌اند.

در گزارش وزارت صحت آمده است که در همین مدت ۱۸۹ مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، روی‌دادهای جدید در ۱۳ ولایت شناسایی شده‌اند.

براساس آمار وزارت صحت، از آغاز گسترش بیماری کووید ۱۹ تا امروز، ۵۳ هزار و ۵۸۴ تن در سراسر کشور به این بیماری مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۳۰۱ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند. هم‌چنان ۴۴ هزار و ۱۳۷ تن از آغاز گسترش این بیماری تاکنون، پس از ابتلا به آن صحت‌یاب شده‌اند. بر بنیاد گزارش وزارت صحت، تاکنون ۲۱۶ هزار و ۵۵۰ تن در سراسر کشور آزمایش کووید ۱۹ داده‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۹۰ میلیون و ۶۹۳ هزار تن به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از یک‌میلیون و ۹۴۳ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۶۴ میلیون و ۸۱۳ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کووید ۱۹ در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان در پی ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام