Asset 1SWN

مرگ ۹ مبتلا به کرونا در شبانه‌روز گذشته در کشور؛ مبتلایان در جهان از ۹۰ میلیون تن گذشت

EdWv8upXoAUUHs1

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۹ مبتلا به کرونا در کشور جان‌های‌شان را از دست داده و ۷۶ تن به تازه‌گی به این ویروس مبتلا شده‌اند.

این وزارت امروز (یک‌شنبه، بیست‌ویکم جدی/دی) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۴۲۷ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند.

در گزارش وزارت صحت آمده است که در همین مدت ۲۰۸ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، روی‌دادهای جدید در ۱۲ ولایت شناسایی شده‌اند.

براساس آمار وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز، ۵۳ هزار و ۵۳۸ تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۲۸۸ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند. هم‌چنان ۴۳ هزار و ۹۴۸ تن از آغاز گسترش کرونا تاکنون، پس از ابتلا به آن صحت‌یاب شده‌اند. بر بنیاد گزارش وزارت صحت، تاکنون ۲۱۴ هزار و ۶۳۴ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند.

در جهان نیز شمار مبتلایان به کرونا امروز به بیش از ۹۰ میلیون تن رسید. آمارهای رسمی نشان می‌دهند که تا امروز بیش از ۹۰ میلیون و ۱۳۹ هزار تن در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از یک‌میلیون و ۹۳۵ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۶۴ میلیون و ۵۳۸ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام