Asset 1SWN

در شبانه‌روز گذشته ۳ بیمار کرونایی در کشور درگذشته‌اند

800

وزارت صحت اعلام کرده که در شبانه‌روز گذشته ۳ تن در پی ابتلا به کرونا در کشور درگذشته و ۷۹ مورد جدید ابتلا شناسایی شده‌اند.

این وزارت امروز (دوشنبه، بیست‌ونهم جدی/دی) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۸۴۹ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند.

در گزارش وزارت صحت آمده است که در مدت یادشده ۵۴۳ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، روی‌دادهای جدید در ۱۵ ولایت کشور شناسایی شده‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز ۲۲۸ هزار و ۱۰۵ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۵۴ هزار و ۱۴۱ تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۳۴۶ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند. همین‌گونه ۴۶ هزار و ۴۱۱ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز، پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۹۵ میلیون و ۵۳۰ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۲ میلیون و ۴۰ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۶۸ میلیون و ۲۴۰ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام