Asset 1SWN

کرونا؛ در شبانه‌روز گذشته ۴ مبتلا در کشور جان باخته‌اند

Coronaaaa

وزارت صحت اعلام کرده که در شبانه‌روز گذشته ۴ تن در پی ابتلا به کرونا در کشور درگذشته و ۸۱ مورد جدید ابتلا شناسایی شده‌اند.

این وزارت امروز (یک‌شنبه، بیست‌وهشتم جدی/دی) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۵۸۴ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند.

در گزارش وزارت صحت آمده است که در مدت یادشده ۴۰۳ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، روی‌دادهای جدید در ۱۳ ولایت کشور شناسایی شده‌اند.

در شبانه‌روز گذشته ۲ تن در هرات و ۲ تن هم در فراه در اثر ابتلا به کرونا درگذشته‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز ۲۲۶ هزار و ۲۵۶ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۵۴ هزار و ۶۲ تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۳۴۳ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند. همین‌گونه ۴۵ هزار و ۸۶۸ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز، پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۹۵ میلیون و ۷ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۲ میلیون و ۳۲ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۶۷ میلیون و ۸۲۶ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام