زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ وزارت خارجۀ آمریکا برای صلح افغانستان می‌گوید که فرار محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور پیشین از افغانستان سبب شد روند انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در این کشور مختل شود.

نمایندۀ ویژۀ وزارت خارجۀ آمریکا برای صلح افغانستان در گفت‌وگوی ویژه با روزنامۀ بریتانیایی فایننشال تایمز که روز گذشته پخش شده، گفته است ساعاتی پیش از فرار محمداشرف غنی از افغانستان و ورود نیروهای طالبان به کابل، طرف‌ها روی ادامۀ کار او به‌عنوان رئیس‌جمهور تا رسیدن به یک توافق دربارۀ حکومت آینده، به توافق رسیده بودند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

آقای خلیل‌زاد در این گفت‌وگو افزوده است که براساس این طرح، طالبان هم اجازه نداشتند تا مدت دو هفته و توافق دربارۀ تشکیل حکومت آیندۀ افغانستان وارد کابل شوند. نمایندۀ ویژۀ وزارت خارجۀ آمریکا برای صلح افغانستان تأکید کرده است فرار غیرمنتظرۀ اشرف غنی از کابل سبب شد که نیروهای امنیتی افغانستان وظیفه‌های‌‌شان را ترک کنند و به‌دنبال آن، طالبان هم وارد شهر کابل شوند.

زلمی خلیل‌زاد نیز گفته که مأموریت خود را به‌عنوان نمایندۀ ویژۀ وزارت خارجۀ آمریکا برای صلح افغانستان به بهترین شکل ممکن انجام داده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

طالبان در بیست‌وچهارم اسد/مرداد وارد شهر کابل و سپس ارگ ریاست‌جمهوری شدند.

طالبان در بیست‌وچهارم اسد/مرداد وارد شهر کابل و سپس ارگ ریاست‌جمهوری شدند. این گروه در ۱۶ سنبله کابینۀ سرپرستش را اعلام کرد. طبق فهرست اعضای کابینۀ سرپرست طالبان، ملا محمدحسن آخند، به‌عنوان سرپرست رئیس‌الوزرا و ملا عبدالغنی برادر و عبدالسلام حنفی به‌عنوان معاونان او تعیین شدند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: