Asset 1SWN

کرونا؛ مرگ ۹ مبتلا و ابتلای ۱۲۵ تن در شبانه‌روز گذشته در کشور

Corona New Pics

وزارت صحت اعلام کرده که در شبانه‌روز گذشته ۹ تن در پی ابتلا به کرونا در کشور درگذشته و ۱۲۵ مورد جدید ابتلا شناسایی شده‌اند.

این وزارت امروز (چهار‌شنبه، اول دلو/بهمن) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته دو هزار و ۳۸۵ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند.

در گزارش وزارت صحت آمده است که در مدت یادشده ۲۰۵ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، روی‌دادهای جدید در ۱۵ ولایت کشور شناسایی شده‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز ۲۳۲ هزار و ۵۸۷ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۵۴ هزار و ۴۰۳ تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۳۶۳ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند. همین‌گونه ۴۶ هزار و ۷۵۹ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز، پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۹۶ میلیون و ۶۴۶ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۲ میلیون و ۶۶ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۶۹ میلیون و ۳۲۹ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۴۱۱ هزار مبتلا به کرونا جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام