وزارت امور خارجۀ روسیه اعلام کرده که این کشور آماده است تا گفت‌وگوها میان امارت اسلامی افغانستان و مخالفانش را میزبانی کند. الکسی زایتسف، معاون بخش اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجۀ روسیه، روز گذشته در یک نشست خبری گفته که این کشور آماده است تا گفت‌وگوها میان امارت اسلامی و گروه‌های مخالفش را میزبانی کند.

معاون بخش اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجۀ روسیه دربارۀ چه‌گونه‌گی و زمان برگزاری این نشست معلومات نداده، اما تأکید کرده است که مسکو برای این نشست آماده‌گی کامل دارد.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

هفتۀ گذشته برخی منابع از دیدار مقام‌های ارشد امارت اسلامی در روسیه با برخی از رهبران جبهۀ مقاومت ملی خبر دادند. روسیه در حالی به میزبانی گفت‌وگو میان امارت اسلامی و مخالفان آن آماده‌گی نشان داده که بارها بر ایجاد یک دولت فراگیر در افغانستان تأکید کرده است.

با این حال، شماری از آگاهان مسائل سیاسی، می‌گویند که روسیه با برگزاری این نشست می‌خواهد به غرب به‌ویژه ایالات متحدۀ آمریکا نشان دهد که این کشور نیز نقش سازنده‌یی در ایجاد حکومت فراگیر در افغانستان دارد. از سوی دیگر، آگاهان مسائل سیاسی از اقدام مسکو برای برگزاری این نشست استقبال می‌کنند و می‌گویند که این اقدام نتایج مثبتی در پی خواهد داشت.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مسکو در حالی آماده‌گی خود را برای میزبانی میان امارت اسلامی و گروه‌های مخالف آن اعلام می‌کند که امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجۀ امارت اسلامی در اوایل ماه جاری با احمد مسعود، رهبر جبهۀ مقاومت ملی و محمداسماعیل‌ خان، از رهبران جهادی و عضو این جبهه در تهران، پایتخت ایران دیدار کرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: