حساب کاربری «ایکس» ارگ، نوشته که نشست اضطراری برای رسانیدن کمک‌ها به آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه‌ی شدید روز گذشته در هرات، به ریاست محمدحسن آخوند، رییس‌الوزرای امارت اسلامی، امروز (یک‌شنبه، ۱۶ میزان) در ارگ برگزار شده و کمیسیون مشترک به هدف رسانیدن کمک‌ها به زلزله‌زدگان در هرات ایجاد شده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

‏در این نشست، به هدف رسانیدن و تنظیم کمک‌ها به زلزله‌زدگان در هرات، به کمیسیونی به ریاست شرف‌الدین مسلم، معین وزارت احیا و انکشاف دهات و اعضای آن، نمایندگان وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، وزارت‌های دفاع ملی، امور داخله و صحت عامه و نمایندگان دفتر جمعیت هلال‌احمر افغانی، وظیفه سپرده شده است که هرچه زودتر به هرات سفر کنند و کمک‌های پزشکی و دیگر کمک‌های عاجل را برسانند و تنظیم کنند.

حساب کاربری «ایکس» ارگ، نوشته که ‏برای کمک به آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه در هرات، رییس‌الوزرای امارت اسلامی مبلغ ۱۰۰ میلیون افغانی کمک نقدی را نیز به آنان ارسال کرده است. این کمک نقدی، توسط کمیسیون نام‌برده به منظور کمک به آسیب‌دیدگان در موردهای ضروری و مناسب به مصرف خواهد رسید.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

بر اساس اطلاعات ارگ، ‏هم‌چنان از سوی رییس‌الوزرای امارت اسلامی به مسئولان اداره‌های مربوط هدایت داده شده است که به هدف رسیدگی به زلزله‌‌زدگان، با کمیسیون یادشده هم‌کاری همه‌جانبه کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: