مسئولان در وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، می‌گویند که شمار جان‌باختگان زمین‌لرزه در ولسوالی زنده‌جان هرات، به ۲۰۵۳ تن و زخمیان رویداد به بیش از ۹۰۰۰ تن افزایش یافته است.

این زمین‌لرزه به دلیل تلفات بسیار آن، مرگ‌بارترین و کم‌پیشینه‌ترین زمین‌لرزه در سال‌های اخیر در افغانستان عنوان شده است.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

هم‌زمان، دفتر جمعیت هلال‌احمر افغانی، صبح امروز (یک‌شنبه، ۱۶ میزان)، از جان‌باختن بیش از ۵۰۰ تن در نتیجه‌ی این زمین‌لرزه خبر داد. پیش از این، مرگ ۱۶ تن در روز شنبه تأیید شده بود.

محمد عبدالله جان، سخن‌گوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، به خبرگزاری رویترز گفته که تا کنون، در نتیجه‌ی این زمین‌لرزه ۲۰۵۳ تن جان باخته و ۹۲۴۰ تن زخمی شده اند. هم‌چنان ۱۳۲۹ خانه ویران شده است.

هم‌زمان، خبرگزاری رویترز به نقل از یک پزشک به نام دانش در هرات، گزارش داده که تا کنون، بیش از ۲۰۰ جسد به شفاخانه‌های مختلف در هرات، منتقل شده است که بیش‌تر آن‌ها زنان و کودکان اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

گفتنی است که مرکز لرزه‌نگاری امریکا، وقوع چهار زمین‌لرزه‌ی پی‌هم در غرب کشور را ثبت کرده و گفته است که زمین‌لرزه‌ی نخست با قدرت ۶.۲ درجه‌ی ریشتر حوالی ۱۱:۱۱ پیش از چاشت روز گذشته در عمق ۱۰ کیلومتری زمین در ولسوالی زنده‌جان، رخ داد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: