مسئولان در شفاخانه‌ی حوزه‌ای هرات، می‌گویند که در نتیجه‌ی زمین‌لرزه‌ی روز گذشته، تا کنون ۱۸۰ جان‌باخته و بیش از ۵۰۰ زخمی به این شفاخانه منتقل شده است.

یک منبع در شفاخانه‌ی حوزه‌ای هرات که نخواست در این خبر نامی از او برده شود، به سلام‌وطندار می‌گوید که جان‌باختگان و زخمیان توسط چرخ‌بال از ولسوالی زنده‌جان این ولایت به این شفاخانه انتقال یافته اند و انتقال هنوز هم ادامه دارد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

مسئولان، هم‌چنان از افزایش قربانیان زمین‌لرزه‌ی روز گذشته (شنبه، ۱۵ میزان)، هشدار داده اند.

هم‌زمان، مسئولان در شفاخانه‌های خصوصی در هرات نیز برای درمان زخمیان، اعلام آمادگی کامل کرده اند؛ اما به گفته‌ی آن‌ها، تا کنون زخمیان به این شفاخانه‌ها منتقل نشده اند.

در همین حال، شماری از جوانان در هرات، برای اهدای خون، به شفاخانه‌ی حوزه‌ای این ولایت مراجعه کرده اند.

پیش از این ۱۶ پزشک برای ارائه‌ی خدمات صحی در شفاخانه‌ی حوزه‌ای هرات حضور داشتند که به دلیل کم‌بود پزشک، از همه پزشکان زن در این ولایت تقاضا شده که برای درمان زخمیان به این شفاخانه مراجعه کنند.

شماری از رسانه‌ها به نقل از سازمان ملل متحد، از جان‌باختن ۳۲۰ تن و زخمی‌شدن صدها تن در اثر این زمین‌لرزه؛ خبر داده اند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

پیش از این، وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، برای نجات مردم از زیر آوار در ولسوالی زنده‌جان هرات، از سازمان‌های امدادرسان درخواست کمک فوری کرده بود.

محمد عبدالله‌ جان، سخن‌گوی این وزارت، به سلام‌وطندار گفته است که روستاها و ولسوالی زنده‌جان در اثر زمین‌لرزه‌ی روز گذشته کاملاً ویران شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: