شماری از باشندگان کابل، با شکایت از افزایش بهای مواد نفتی، می‌گویند که بهای مواد نفتی در چند ماه گذشته، گراف رو به بالا را پیموده است. فریدالله، راننده در شهر کابل، می‌گوید که امارت اسلامی بایستی بهای مواد نفتی را کنترل کند.

او می‌افزاید: «اکنون تانک‌های تیل مدیریت نمی‌شود؛ هر کس، هر چه بخواهد، تیل را به مردم می‌فروشد. اگر در یک تانک تیل بروید، تیل پترول لیتر ۷۳ افغانی است و اگر در تانک دیگری بروید ۷۴ افغانی به فروش می‌رسد.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

اسماعیل، دیگر راننده‌ در شهر کابل، نیز می‌گوید: «تنها در یک روز، بهای تیل دیزل دو افغانی افزایش یافته و دو افغانی در قیمت گاز هم اضافه شده است. قیمت تیل افزایش یافته و برای ما سنگین است.»

اکنون، یک لیتر تیل دیزل به ۹۳ افغانی و یک لیتر تیل پترول به ۷۳ افغانی، در بازار شهر کابل به فروش می‌رسد.

با این حال، مسئولان وزارت صنعت و تجارت برای کاهش بهای مواد نفتی در بازارهای افغانستان، از افزایش واردات آن از روسیه خبر می‌دهند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

عبدالسلام جواد آخوندزاده، سخن‌گوی این وزارت، به سلام‌وطندار می‌گوید: «اکنون از روسیه بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که داریم، یک میلیون لیتر تیل دیزل و یک میلیون لیتر تیل پترول قرارداد داریم و ما برای کاهش قیمت مواد نفتی در بازارهای کشور، واردات مواد نفتی از روسیه را به زودی آغاز و بیش‌تر می‌کنیم.»

بر اساس اطلاعات مسئولان وزارت صنعت و تجارت، اکنون مواد مورد نیاز نفتی افغانستان، از کشور‌های آسیای میانه، روسیه و ایران وارد می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: