شماری از باشندگان شهر فیض‌آباد، مرکز بدخشان، می‌گویند که مکان‌های تفریحی این ولایت، به زباله‌دانی‌ها بدل شده است.

شهرام نیازی، باشنده‌ی شهر فیض‌آباد، می‌گوید: «مکان‌های تفریحی‌ای که ما رفتیم و محصلین، مردم از بیرون و یا داخل میامدن به چکر، متأسفانه حالی کثافات زیاد شده، آلوده شده؛ حتا لب دریای کوکچه رفتیم، دیدیم که مردم کثافات شان رَ انداخته و جمع‌آوری نکردند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

سمیع‌الله، دیگر باشنده‌ی بدخشان، می‌گوید که به دلیل بی‌توجهی مسئولان شهرداری فیض‌آباد، پارک‌ها و مکان‌های تفریحی این ولایت، به زباله‌دانی‌ها بدل شده است. او، با گلایه از وضعیت موجود در پارک‌های شهر فیض‌آباد، می‌گوید: «ما در بدخشان جاهای تفریحی خوبی داریم؛ اما متأسفانه که مسئولین در این رابطه توجه ندارند‌. اکثریت مردم، کثافاتی که در خانه‌ها و در کوچه شان است رَ میارند در پارک‌ها و در باغ‌هایی که آن جا مردم به تفریح و سیاحت میایه، می‌اندازند و سبب تخریب این مکان‌ها می‌شود.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

مسئولان شهرداری فیض‌آباد، با رد نظارت‌نداشتن از پارک‌های تفریحی، می‌گویند که این اداره در همه پارک‌ها و مکان‌های تفریحی، جای مشخصی را برای انداختن زباله تعیین کرده است. محمداسماعیل سامع، مدیر اداری شهرداری فیض‌آباد، به سلام‌وطندار می‌گوید؛ مکان‌های تفریحی‌ای که مربوط شهرداری می‌شود، به گونه‌ی منظم از سوی کارمندان بخش تنظیف این اداره پاک‌کاری می‌شود.

 بدخشان، در شمال‌شرق افغانستان، از جاذبه‌های خوب گردش‌گری است که در بهار و تابستان، پای شمار زیادی را از ولایت‌های هم‌جوار و دیگر ولایت‌ها به این جا می‌کشاند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: