Asset 1SWN

واکنش‌ها به پخش نوار صوتی منسوب به عمر داوودزی دربارۀ وضعیت شمال کشور

thumbs_b_c_87295e10b1c8c468cd17a3f6214cec04

پخش یک نوار صوتی منسوب به محمدعمر داوودزی، نمایندۀ ویژۀ رئیس‌جمهور غنی در امور پاکستان که در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود، خبرساز و واکنش‌برانگیز شده است.

محمدعمر داوودزی در این نوار صوتی که به او نسبت داده شده، گفته است: «… و وضعیت شمال به راستی که خوب نیست. آن‌ها هرچه کرده می‌توانند، حداقل به قیصاری باید بگویند که آن‌جا نرود، خود را دور نگه داد. دوستم یک ساعت نشه است و باز یگان امتیاز و یک چیز می‌خواهد. فایق هم به سنا معرفی نشده است. ممکن است… این گپ جور می‌شود، اما آن‌ها قیصاری را منع کنند که عضوی از آن‌ها است که چیزی نشود…»

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

تاکنون روشن نشده که این سخنان چه زمانی و در کجا گفته شده است. آقای داوودزی نیز تاکنون به پخش این نوار صوتی واکنش نشان نداده است.

پخش این نوار صوتی واکنش‌های گسترده را در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی به‌ هم‌راه داشته است. شماری نوشته‌اند که سقوط شمال کشور از پیش برنامه‌ریزی‌شده بوده است. شماری هم گفته‌اند که در افغانستان سناریوی قومی در جریان است.

این در حالی‌ست که پس از آغاز روند بیرون‌شدن سربازان خارجی از افغانستان، طالبان حمله‌‌های‌شان را شدت بخشیده و حدود ۱۵۰ ولسوالی‌ را در ولایت‌های مختلف کشور، به‌ویژه شمال تصرف کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام