حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی کشور در جریان سفرش به روسیه، با نیکولای پاتروشیف، مشاور امنیت ملی آن کشور دیدار کرده است. دفتر شورای امنیت ملی با پخش خبرنامه‌یی گفته که این دیدار امروز انجام شده است و دو طرف برای پشتی‌بانی و تقویت اهداف مشترک امنیتی در منطقه اعلام آماده‌گی کرده‌اند.

طبق خبرنامه، دو طرف دربارۀ چشم‌انداز افزایش هم‌کاری در زمینه‌های صلح، امنیت، مبارزه با تروریسم، مقابله با مواد مخدر میان دو دولت و افزایش رای‌زنی‌ها میان وزارت‌های دو کشور گفت‌وگو کرده‌اند.

آنان روی نیاز به آتش‌بس اضطراری، آغاز گفت‌وگوهای صلح بین‌الافغانی، پایان جنگ و موجودیت یک افغانستان مستقل، حاکم و خودکفا نیز تأکید کرده‌اند. هم‌چنان مشاوران امنیت ملی افغانستان و روسیه گفته‌اند که افزایش ناامنی در شمال افغانستان می‌تواند افغانستان، روسیه و کشورهای آسیای میانه را با تهدید روبه‌رو کند.

این در حالی‌ست که نماینده‌گان کشورهای آسیای میانه نیز روز گذشته در نشست مجمع پارلمانی امنیت دسته‌جمعی در شهر دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، افزایش تحرکات نظامی طالبان در شمال افغانستان را برای امنیت منطقه نگران‌کننده خوانده‌اند. آنان از طالبان خواسته‌اند که به میز گفت‌وگوهای صلح برگردند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

حمدالله محب روز گذشته به‌منظور گفت‌وگو با مقام‌های عالی‌رتبۀ روسیه به مسکو، پایتخت این کشور رفت. دفتر شورای امنیت ملی گفته است که آقای محب با مقام‌های روسی دربارۀ هم‌کاری‌های مشترک امنیتی و دیگر موضوع‌ها گفت‌وگو می‌کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: