احمد مسعود، فرزند احمدشاه مسعود، قهرمان ملی کشور امروز در همایش مردمی به‌مناسبت هشتم ثور در کابل حضور پیدا کرد. او با انتقاد از روحیۀ نماینده‌گان مجاهدین در ۲۰ سال پسین می‌گوید که متأسفانه سیاست ۲۰ سال پسین، سیاست منزوی‌ساختن مجاهدین بوده است.

به گفتۀ او، در ادامۀ این سیاست امروز ارگ ریاست‌جمهوری مانع برگزاری مراسم هشت ثور در خیمۀ لویه‌جرگه شد. احمد مسعود می‌افزاید که رئیس‌جمهور غنی به اتحاد، قوت و توانایی مجاهدین باور ندارد.

او می‌گوید: «جداً جناب رئیس صاحب جمهور به اتحاد مجاهدین، به قوت مجاهدین، به انسجام مجاهدین، به نیروی مجاهدین، به نقش علما و توان ما و شما باورمند نیست. خدا کند که هیچ وقتی او به ما و ما به او محتاج نشویم.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

احمد مسعود در ادامۀ سخنانش می‌گوید که یگانه راه پیروزی اتحاد و هم‌دلی و انسجام سراسری در برابر هر نوع ظلم و استبداد است. به گفتۀ او، با بیرون‌شدن سربازان خارجی هیچ بهانه‌یی برای ادامۀ جنگ در افغانستان نمی‌ماند، اما در صورتی که جنگ ادامه پیدا کند، آمادۀ هرگونه فداکاری هستند.

خواستیم دربارۀ چه‌گونه‌گی ممانعت ارگ از برگزاری این همایش در خیمۀ لویه‌جرگه و سخنان احمد مسعود، دیدگاه ارگ ریاست‌جمهوری را نیز داشته باشیم؛ اما با تماس‌های پی‌هم موفق نشدیم.

در این همایش مردمی، در کنار شماری از نماینده‌گان مردم در مجلس‌های نماینده‌گان و سنا، بزرگان مشرقی، سران حزب‌های سیاسی و بزرگان قومی نیز شرکت کرده بودند که هر یک وعدۀ هم‌کاری و ایستاده‌گی در کنار احمد مسعود را دادند.

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: