عالم‌گل حقانی، سرپرست ریاست عمومی پاسپورت وزارت داخلۀ امارت اسلامی افغانستان می‌گوید که روند توزیع گذرنامه به درخواست‌کننده‌گان آن در ۱۰ ولایت دیگر از فردا (پنج‌شنبه، چهارم قوس/آذر) آغاز می‌شود.

آقای حقانی این موضوع را امروز در یک نشست خبری در شهر کابل مطرح کرد. به گفتۀ او، این روند فردا در ولایت‌های پروان، کاپیسا، لوگر، میدان‌وردک، غزنی، دایکندی، فاریاب، غور، نورستان و بدخشان آغاز می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

سرپرست ریاست عمومی پاسپورت می‌افزاید که در این ولایت‌ها در نخست برای افرادی که پیش از این تعرفه‌‌های بانکی‌شان را پرداخت یا هم ثبت‌ نام/نام‌نویسی کرده‌اند، گذرنامه توزیع می‌شود. به گفتۀ او، هم‌چنان در توزیع گذرنامه به بیماران عاجل که امکان درمان‌شان در داخل کشور ممکن نباشد، اولویت داده می‌شود.

آقای حقانی اما تأکید می‌کند افرادی که جدیداً اقدام به دریافت گذرنامه می‌کنند، باید تا اطلاع ثانی منتظر بمانند. با این حال، او به کارمندان مدیریت‌های پاسپورت در این ولایت‌ها هدایت داده است که با درخواست‌کننده‌گان با اخلاق نیک رفتار کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

عالم‌گل حقانی هم‌چنان تأکید می‌کند که روند توزیع گذرنامه در ولایت‌های دیگر به‌زودی آغاز می‌شود. این در حالی‌ست که روند توزیع گذرنامه در بیست‌و‌سوم عقرب/آبان در ولایت‌های ننگرهار، کندهار، هرات، بلخ، کندز، خوست و پکتیا آغاز شده بود.

این روند هم‌چنان در سیزدهم میزان/مهر در کابل آغاز شد. در پایتخت، فعالیت ریاست پاسپورت دوباره در تاریخ بیست‌و‌پنجم عقرب به‌دلیل مشکلات فنی متوقف شد و هنوز دوباره آغاز نشده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: