محمدعارف جلالی، سرطبیب شفاخانۀ حوزوی هرات می‌گوید که از انفجار شام امروز در منطقۀ «حاجی عباس» شهر هرات، جسدهای ۷ تن به‌شمول چهار زن و سه مرد و نیز ۱۰ زخمی که شامل پنج زن و پنج مرد می‌شوند، به شفاخانۀ مرکزی این ولایت منتقل شده‌اند. او می‌افزاید که وضعیت دو زخمی این روی‌داد وخیم است.

در همین حال، مرتضی عزیزیار، یکی از گواهان عینی به سلام‌وطندار می‌گوید او نخستین کسی بود که به محل روی‌داد آمد و حدود شش تا هفت کشته و چندین زخمی را دیده است. او می‌افزاید که زنی را در این روی‌داد دیده که هر دو پایش را از دست داده و در وضعیت بدی قرار داشته است.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

با این حال، منابع محلی در هرات به سلا‌م‌وطندار می‌‌گویند که این انفجار در محلۀ شیعه‌نشین شهر هرات رخ داده است و تمامی زخمیان و کشته‌شده‌گان شیعه‌مذهب‌اند.

از سویی هم، شاه‌محمود رسولی، سخنگوی فرماندهی امنیۀ هرات، می‌گوید که این روی‌داد برخاسته از انفجار یک ماین مغناطیسی در بدنۀ یک موتر مسافربری نوع فلانکوچ در منطقۀ «حاجی عباس» شهر هرات بوده که سبب کشته و زخمی‌شدن مردم شده است. به گفتۀ او، این روی‌داد زیر بررسی نیروهای امارت اسلامی قرار دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

براساس گزارش‌ها، این نخستین انفجار پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی افغانستان، در ولایت هرات است. هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است. پیش از این اما مسئولیت بیش‌تر انفجارها و روی‌دادهای مشابه در کابل و برخی ولایت‌ها را گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش برعهده گرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: