منابع محلی از وقوع سه انفجار پی‌هم در غرب شهر کابل خبر داده‌اند. منابع گفته که این انفجارها پس از چاشت امروز در مربوطات حوزه‌های سوم و ششم امنیتی شهر کابل رخ داده‌اند.

پس از آن‌که دو انفجار در غرب پایتخت رخ داد، انفجار سومی نیز روی داده است. گفته می‌شود که دو انفجار حوالی ساعت ۳:۲۵ دقیقۀ پس از چاشت پی‌هم رخ داده‌اند. گواهان عینی گفته‌اند که این روی‌داد در برابر دروازۀ «مصلای شهید مزاری» رخ داده است.

در تصویرهایی که از محل روی‌داد در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است، دیده می‌شود که یک موتر نوع تونس هدف انفجار قرار گرفته است. انفجار سومی نیز لحظاتی پس از وقوع دو انفجار قبلی در میان چهارراهی «پُل‌ سرخ» و «پُل وحدت»، از مربوطات ناحیۀ سوم شهر کابل رخ داده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

هنوز آمار دقیق تلفات انفجار سومی روشن نیست، اما سعید خوستی، سخنگوی وزارت داخلۀ امارت اسلامی گفته‌ است که در انفجار نخست، دو غیرنظامی کشته و سه تن دیگر زخمی شده‌اند. به گفتۀ آقای خوستی، در انفجار دومی نیز یک زن زخمی شده است. او دربارۀ انفجار سومی هنوز معلومات نداده است.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته است. پیش از این اما مسئولیت بیش‌تر این‌گونه روی‌دادها را گروه دولت اسلامی/داعش برعهده گرفته است.

لازم به یادآوری‌ست که با روی‌کارآمدن امارت اسلامی، میزان انفجارها در غرب شهر کابل افزایش یافته است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: