مرکز خبرنگاران افغانستان تأیید کرده که حمید سیغانی، کارمند پیشین تلویزیون آریانانیوز در انفجار شام گذشته (شنبه، بیست‌و‌دوم عقرب/آبان) در ساحۀ «گولایی مهتاب‌قلعۀ» دشت برچی شهر کابل جان باخته است.

حمید سیغانی همسر فوزیه وحدت، گردانندۀ خبر و برنامه‌های سیاسی تلویزیون آریانانیوز بود. بانو وحدت نیز با پخش یادداشتی در فیس‌بوکش مرگ شوهرش را تأیید کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در انفجار شام گذشته در غرب شهر کابل یک موتر مسافربری نوع تونس هدف قرار گرفت.

در همین حال، حجت‌الله مجددی، عضو کمیسیون رسیده‌گی به قضایای خبرنگاران و رسانه‌ها به برخی رسانه‌ها گفته است که حمید سیغانی کارمند پیشین بخش فنی تلویزیون آریانانیوز بود و در انفجار شام گذشته در دشت برچی شهر کابل جان داده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در انفجار شام گذشته در غرب شهر کابل یک موتر مسافربری نوع تونس هدف قرار گرفت. ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی این انفجار را ناشی از آتش‌سوزی در یک موتر نوع تونس اعلام کرده است، اما گواهان انفجار گفته‌اند که مواد منفجره از پیش در موتر جاسازی شده بود.

آقای مجاهد هم‌چنان تلفات این روی‌داد را یک کشته و دو زخمی گفته‌ است. به گفتۀ او، قربانیان همه غیرنظامیان‌اند. اما گواهان روی‌داد گفته‌اند که آمار تلفات این روی‌داد بلند است. از یکی دیگر از کشته‌شده‌گان این روی‌داد به‌نام حبیب‌الله یوسفی یاد شده است. حبیب‌الله یوسفی کارمند ادارۀ توزیع تذکرۀ الکترونیکی/شناس‌نامۀ برقی بوده است.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این روی‌داد را برعهده نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: