منابع در پنجشیر می‌گویند که ده‌ها باشندۀ این ولایت در اعتراض به کشته‌شدن یک جوان از سوی نیروهای امارت اسلامی در ولسوالی عنابۀ پنجشیر، دست به تظاهرات زدند. به گفتۀ منابع، این راه‌پیمایی اعتراض‌آمیز پس از چاشت امروز آغاز شد و تا حوالی ساعت هفت ام‌شب ادامه داشت.

برخی از باشنده‌گان ولسوالی عنابۀ پنجشیر؛ جایی که این جوان به‌نام «محمدآقا» در آن هدف تیراندازی نیروهای امارت اسلامی قرار گرفته است، می‌گویند که محمدآقا هیچ مسئولیت و مکلفیت رسمی در دولت پیشین نداشته است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

شاه‌میر و سیف‌الرحمان، دو باشندۀ ولسوالی عنابه می‌گویند که باشنده‌گان این ولسوالی پس از تیرباران‌شدن این جوان، جسد او را به چهارراه مقام ولایت پنجشیر انتقال دادند و دست به تظاهرات زدند.

باشنده‌گان پنجشیر هم‌چنان تا حوالی ساعت هفت ام‌شب جسد این جوان را در برابر ساختمان مقام‌ این ولایت قرار و هشدار داد‌ند «تا زمانی که عاملان قتل این جوان که به ناحق کشته شده است به قانون سپرده و مجازات نشوند، دست از تظاهرات بر نخواهند داشت.»

پرویز امین‌زاده، خبرنگار محلی سلام‌وطندار با تلاش‌های پی‌هم موفق نشد دیدگاه مسئولان محلی امارت اسلامی در پنجشیر را به‌دست آورد.

از سویی هم، خبرگزاری دولتی باختر در بازارک پنجشیر گزارش داده است که مسئولان محلی امارت اسلامی این ولایت، امروز از قتل یک جوان در نتیجۀ یک سوءتفاهم خبر داده‌اند.

طبق گزارش، مسئولان گفته‌اند این جوان در اثر یک سوءتفاهم که سبب شلیک گلوله از سوی نیروهای دفاعی و امنیتی امارت اسلامی شد، در روستای «کورابه»ی ولسوالی عنابۀ ولایت پنجشیر کشته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مقام ولایت پنجشیر با پخش اعلامیۀ رسمی از بازداشت چند فرد مشکوک در پیوند به این روی‌داد خبر داده است. مقام ولایت پنجشیر در این اعلامیه تعهد برای پی‌گرد جدی این روی‌داد کرده است.

این در حالی‌ست که امارت اسلامی افغانستان پس از قدرت‌گیری، عفو عمومی اعلام کرد و گفت همه را بخشیده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: