وزارت امور خارجۀ پاکستان شب گذشته با پخش خبرنامه‌یی گفته که بلاول بوتو زرداری، وزیر امور خارجۀ این کشور در دیدار با حسن کاظمی قمی، نمایندۀ ویژۀ ایران برای افغانستان بر تعامل سازنده و هم‌کاری عملی با امارت اسلامی تأکید کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در خبرنامه به نقل از وزیر خارجۀ پاکستان آمده که این کشور متعهد به یک افغانستان صلح‌آمیز، باثبات و مرفه است. آقای بوتو بر اهمیت هم‌کاری نزدیک پاکستان و ایران دربارۀ افغانستان از جمله مدیریت پناهنده‌گان و امنیت منطقه‌یی، نیز تأکید کرده است.

بلاول بوتو زرداری خواستار ادامۀ تعامل سازنده و هم‌کاری با حکومت سرپرست امارت اسلامی به‌منظور ارتقای صلح و امنیت شده است. در خبرنامه آمده حسن کاظمی قمی از نقش سازندۀ پاکستان در افغانستان قدردانی کرده و گفته که صلح و ثبات در افغانستان، پیش‌نیازهای اساسی ثبات و شکوفایی بلندمدت منطقه است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

نمایندۀ ویژۀ ایران برای افغانستان با محمد صادق‌، هم‌تای پاکستانی خود نیز دیدار و دو طرف دربارۀ وضعیت در «حال تحول» در افغانستان گفت‌وگو کرده‌اند. آنان نیز بر اهمیت پی‌گیری تعامل مستمر و عملی تأکید و ابتکار‌های مختلف تجاری و ارتباطی در منطقه را بررسی کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: