چند روز پس از حمله‌های نظامیان پاکستانی بر ولایت‌های خوست و کنر، حنا ربانی کهر، وزیر خارجۀ جدید این کشور، می‌گوید که کشورش به استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی افغانستان احترام می‌گذارد.

وزیر خارجۀ جدید پاکستان این اظهارات را در دیدار با محمد صادق، نمایندۀ ویژه پاکستان برای افغانستان مطرح کرده است. وزارت امور خارجۀ پاکستان امروز با پخش خبرنامه‌یی گفته که محمد صادق در این دیدار دربارۀ وضعیت نظم و قانون در افغانستان و منطقه به حنا ربانی کهر توضیحات مفصل داده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

براساس خبرنامه، وزیر خارجۀ جدید پاکستان دربارۀ حمله‌ها از خاک افغانستان علیه نیروهای پاکستان ابراز نگرانی کرده و گفته که افغانستان باثبات و صلح‌آمیز برای پاکستان بسیار مهم است. او تأکید کرده که پاکستان مصمم است به تلاش‌های خود برای صلح در منطقه، از جمله افغانستان ادامه دهد.

پاکستان طی دو دهۀ اخیر که خود متهم به پناه‌دادن به گروه‌های هراس‌افگن بود، اکنون امارت اسلامی در افغانستان را متهم به پناه‌دادن به طالبان پاکستانی می‌کند.

وزارت خارجۀ پاکستان گفته است که «تروریست‌ها با مصونیت از مجازات از خاک افغانستان برای انجام فعالیت‌ها در داخل پاکستان استفاده می‌کنند.»

این وزارت به تازه‌گی ضمن هشدار به امارت اسلامی دربارۀ پناه‌دادن به طالبان پاکستانی، از کابل خواسته است که امنیت مرزها را بگیرد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

پاکستان اخیراً در پی کشته‌شدن هفت سرباز این کشور در وزیرستانی شمالی، مناطق مسکونی در امتداد خط دیورند در خاک افغانستان را بمباران کرده‌ است.

به گفتۀ مقام‌های امارت اسلامی، در این حمله‌ها دست‌کم ۴۷ تن کشته شده‌اند. گفته شده است که بیش‌تر قربانیان زنان و کودکان‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: