شماری از باشندگان ولسوالی نهرسراج هلمند، می‌گویند که به دلیل نبود مکتب و مدرسه‌های دینی در این ولسوالی، کودکان شان در مسجدها تنها آموزش‌های دینی را فرا می‌گیرند. آن‌ها می‌افزایند که فرزندان شان به آموزش‌های دیگر دست‌رسی ندارند.

باشندگان ولسوالی نهرسراج، از مسئولان می‌خواهند که در این ولسوالی مکتب و مدرسه‌های دینی ایجاد و به فرزندان شان زمینه‌ی آموزش‌های بیش‌تر را فراهم کنند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

میرزمان، باشنده‌ی ولسوالی نهرسراج، می‌گوید: «کودکان ما به کجا بروند؟ مدرسه نیست. تنها به مسجد می‌روند و بس. این مکتب که خراب شده است. خواست ما از امارت اسلامی این است که برای ما مکتب و مدرسه بسازد.»

محمدنعیم اکرم، دیگر باشنده‌ی ولسوالی نهرسراج، نیز می‌گوید: «مشکل ما مکتب است. اطفال تنها به مسجد می‌روند. از امارت اسلامی می‌خواهیم برای ما مکتب بسازد.»

حافظ عبدالله جان، مسئول مالی و اداری ولسوالی نهرسراج هلمند، می‌گوید که در این موضوع را با مسئولان حکومت سرپرست شریک کرده اند.

در همین حال، مسئولان ریاست معارف هلمند، می‌گویند که باشندگان بخش‌های مختلف این ولایت از آموزش محروم اند و تلاش دارند در این بخش‌ها به کودکان زمینه‌ی آموزش را فراهم کنند.‌

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

محمدعوض انصاری، رییس معارف هلمند، می‌گوید: «هلمند یک منطقه‌ی وسیع است و بسیاری از مناطق آن جدیداً آباد شده است. بسیاری از کودکان در این مناطق از آموزش محروم مانده اند.»

باشندگان ولسوالی نهرسراج هلمند، می‌گویند که در سراسر این ولسوالی تنها یک مکتب وجود دارد که آن هم در جریان جنگ‌های گذشته ویران شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: