Asset 1SWN

گونۀ جدید ویروس کرونا در افغانستان؛ در شبانه‌روز گذشته ۸ بیمار جان باخته‌اند

E

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۸ مبتلا به کرونا در کشور جان داده و ۷۰ مبتلای جدید شناسایی شده‌اند. موارد جدید در ۱۲ ولایت ثبت شده‌اند. طبق گزارش روزانۀ این وزارت، این رقم بیش‌ترین میزان مرگ‌ومیر ناشی از ویروس کرونا در چند ماه پسین است.

وزارت صحت امروز (سه‌شنبه، دهم حمل/فروردین) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته ۲ هزار و ۶۴ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند. طبق اعلام این وزارت، در همین مدت ۷۰۵ بیمار بهبود یافته‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز ۳۴۶ هزار و ۲۲۹ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۵۶ هزار و ۴۵۴ تن به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۴۸۴ تن در اثر ابتلا به آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند. همین‌گونه ۵۱ هزار و ۳۷۳ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز، پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

از سوی هم، مقام‌های وزارت صحت گفته‌اند که دست‌کم هفت مورد گونۀ جهش‌یافته ویروس کرونا در کشور شناسایی شده‌اند. این در حالی‌ست که چند روز پیش نخستین مرکز شناسایی گونۀ جدید ویروس کرونا از سوی این وزارت گشایش یافت.

هم‌چنان در جهان تا امروز بیش از ۱۲۸ میلیون و ۳۱۷ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۲ میلیون و ۸۰۶ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۱۰۳ میلیون و ۵۳۰ هزار تن دیگر شفایاب شده‌اند.

آمریکا، برزیل، هندوستان، فرانسه، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی را در جهان ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۵۶۳ هزار مبتلا به کرونا جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام