Asset 1SWN

کرونا در افغانستان؛ در شبانه‌روز گذشته یک مبتلا جان داده و ۶۲ مبتلای جدید شناسایی شده‌اند

800

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته یک مبتلا به کرونا در کشور جان داده و ۶۲ مبتلای جدید در ۱۲ ولایت کشور شناسایی شده‌اند.

وزارت صحت امروز (دوشنبه، سیزدهم دلو/بهمن) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته دو هزار و ۲۵ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند. طبق اعلام این وزارت، در مدت یادشده ۴۴ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز ۲۵۲ هزار و ۶۲۷ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۵۵ هزار و ۱۲۱ تن به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۴۰۵ تن در پی ابتلا به آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند. همین‌گونه ۴۷ هزار و ۷۲۳ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز، پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۱۰۳ میلیون و ۵۵۷ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۲ میلیون و ۲۳۸ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۷۵ میلیون و ۱۵۹ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۴۵۲ هزار مبتلا به کرونا جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام