Asset 1SWN

کرونا؛ در شبانه‌روز گذشته یک تن جانش را از دست داده‌ است

ولایت-هرات-کرونا

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته یک تن در اثر ابتلا به کرونا در کشور جان باخته‌ است.

وزارت صحت امروز (پنج‌شنبه، نهم دلو/بهمن) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۸۹۶ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند. از این میان، ۴۸ مورد جدید ابتلا در شبانه‌روز گذشته شناسایی شده‌اند.

طبق اعلام این وزارت، در مدت یادشده ۳۴ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، موارد جدید در ۱۳ ولایت کشور شناسایی شده‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز ۲۴۶ هزار و ۳۲۲ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۵۴ هزار و ۹۳۹ تن به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۳۹۹ تن در پی ابتلا به آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند. همین‌گونه ۴۷ هزار و ۵۸۳ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز، پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۱۰۱ میلیون و ۴۷۹ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۲ میلیون و ۱۸۵ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۷۳ میلیون و ۳۷۸ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۴۳۹ هزار مبتلا به کرونا جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام