Asset 1SWN

کرونا در افغانستان؛ در شبانه‌روز گذشته ۸ مبتلا جان داده‌اند

09bf4ba4d5024294bfbd25855b3b6fba

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۸ تن در اثر ابتلا به کرونا در کشور جان داده‌اند.

وزارت صحت امروز (چهار‌شنبه، هشتم دلو/بهمن) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۷۲۹ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند. از این میان، ۳۷ مورد جدید ابتلا در شبانه‌روز گذشته شناسایی شده‌اند.

طبق اعلام این وزارت، در مدت یادشده ۹۰ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، موارد جدید در ۱۲ ولایت کشور شناسایی شده‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز ۲۴۴ هزار و ۴۲۶ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۵۴ هزار و ۸۹۱ تن به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۳۹۸ تن در پی ابتلا به آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند. همین‌گونه ۴۷ هزار و ۵۴۹ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز، پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۱۰۰ میلیون و ۸۶۱ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۲ میلیون و ۱۶۷ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۷۲ میلیون و ۸۹۶ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۴۳۵ هزار مبتلا به کرونا جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام